A 100 holdas parkot Kende Zsigmond kezdte el betelepíteni, angolpark jelleggel épült a reformkor idején. A kúria és a hozzá tartozó park a Szamos folyó mellett épült, az e tájon honos ligeterdők tölgy, szil, kőris faállományára telepítették rá az angolkertet. A gondosan tervezett kertbe a kastély ura többek közt platánt, amerikai kőrist, ezüsthársat, vérbükköt ültetett., melyet később unokája a hasonló nevű Kende Zsigmond tűlevelűek ültetésével egészített ki. Az itt folyó Szamos öntéstalaja tápanyagokban gazdag, a bőséges esőzések, a nagy páratartalom, s a környező erdők közelsége folytán a különleges fafajok és -fajták is sikerrel telepíthetők voltak.
Az épület mögött található egy több mint 160 éves platán, mely háromtörzsű, 25 m. magas. Lombkoronája 40 m-re terül szét, törzskörmérete eléri a 690 cm-t is. Hosszan kinyúló ágait alá kellett támasztani, nehogy letörjenek. A kert a II. világháború után szinte teljesen elpusztult. A környék lakossága sok értékes fát vágott ki ekkor tüzelőnek. Az 1970-es nagy árvíz idején a lakosság ide menekítette állatait, amelyek a parkot majdnem tönkretették. Az angolpark felújítását 1984-ben kezdték meg. A park viszontagságokat átvészelt példányainak együttese megkapó látványt nyújt ma is.
A parkban hatalmas, idős fák (pl. platán, vérbükk, tulipánfa, szelídgesztenye, vöröstölgy, páfrányfenyő, hamisciprus, virginiaiai boróka, simafenyő, fekete fenyő, tiszafa) találhatók, melyek sajnos láthatóan hiányolják a gondozást: a sétautakra és más fákra-bokrokra ránőtt, illetve itt-ott viharkárok ill. elöregedés okán letört ágak láthatóak mindenfelé. A kert a HNPI vagyonkezelésében van, benne az általuk kiépített tanösvénnyel - azonban furcsa módon a bejárásra, sétálásra buzdító tanösvény kiindulópontjánál belépési tiltással találja szembe magát az arrajáró. Szeles, viharos időben a park területén tartózkodni életveszélyes!
A HNPI pályázati forrásból tervezi a kert rekonstrukcióját. |